Goodgame Empire recenze a registrace

Goodgame Empire

Žánr: Strategie, Online
Developer: Goodgame Studios
CZ: Ano
Oficiální fórum

Být vládcem svého vlastního království. To může být sen, který si ale lze poměrně snadným způsobem splnit. Přesně to nabídne unikátní hra Goodgame Empire, která je, jak už napovídá sám její název, z dílny známého studia Goodgame Studios. Princip samotné hry je velmi jednoduchý, a to vybudovat království, které bude největší široko daleko. Jedná se tedy především o budovatelskou strategii, která umožní hraní přímo v prohlížeči. Je postavena na konceptu free-to-play, který tedy umožňuje jak bezplatné hraní, tak možnost lehčího vylepšování díky mikrotransakcím – tedy díky vložení vlastních finančních částek.

Prvním krokem ve hře je malý hrad, nacházející se v rozsáhlé krajině, na propracované mapě, která doslova svádí k dalšímu osídlování. Z hradu samotného se tak může postupně stávat i větší osada, ale také rozsáhlé království. S tím souvisí i získávání okolních oblastí – pozemků, které jsou s rozšiřováním impéria nezbytné. To se dá zvládnout třeba se silnou armádou, která může sloužit nejenom k daným útokům, ale samozřejmě i obraně. Pamatujte totiž, že celá oblast má řadu hráčů, kteří jistě touží v tom, aby ovládli i vaše území. A proti těm je třeba se důkladným způsobem bránit.

Ve hře Goodgame Empire samozřejmě více než kde jinde o skutečně správné strategie a správné postupy. Při budování velkého impéria je třeba myslet třeba na to, aby vaši poddaní a armáda měli z čeho žít a měli dostatek stravy. Stejně tak je třeba sledovat i dostatek surovin, které těžíte a získáváte. To vše souvisí také s celkovou ekonomikou. Díky oblíbenosti navíc můžete svůj obchod propojit s ostatními hráči a vzájemně tak vytvářet výměny a získávat tak pro vaše království vše potřebné. To vše jsou úkoly, které čekají budoucího krále rozsáhlé říše. A jelikož možností je více než dost, grafika kvalitní a ovládání poměrně jednoduché, je jasné, proč si právě tento titul získává tolik příznivců z celého světa.

Upozornění!
Pro hraní této hry je nutná registrace herního účtu.