PlanetSide 2 recenze, registrace a free download

PlanetSide 2

Žánr: Akční FPS, MMOFPS
OS: Windows
Developer: -
CZ: Ne
Oficiální fórum

Titul pochází z roku2011, kdy ho poprvé zveřejnilo studio Sony Online Entertainment. To logicky nabízí jistotu v tom, že se bude jednat skutečně kvalitní pokračování v minulosti uvedeného prvního dílu. Tento druhý, s názvem Planetside 2 se odehrává na planetě Auralis, která je zcela fiktivním herním světem, kde mohou hráči zažívat své úspěchy a porážky v rámci tří hlavních frakcí. Mezi ty se řadí Terran Republic, která se snaží o sjednocení vedení planety, New Conglomerate, která bojuje za celkovou svobodu a třetím frakcí je Vanu Sovereignty, které má za cíl neustále objevovat nové technologie a aplikovat je v samotném životě planety.

Dané rozdělení frakcí tedy jasně vede k tomu, že se výrazně odlišují svým arzenálem zbraní. Ta první nabídne rychlost střelby a rychlá vozidla, druhá silné, ale poměrně zastaralé zbraně a frakce třetí samozřejmě supermoderní výbavu s maximální přesností. Vy, jako hlavní hrdinové si samozřejmě ve hře Planetside 2 mimo frakce vyberete i konkrétní rasu, tedy spíše povolání. Je možné být Engineer, Medic, ale třeba i zajímavý Infiltrator, který je svým způsobem sabotérem, umožňující se infiltrovat do nepřátelského tábora.

Samotná hra nadchne nejenom po grafické stránce, nebo tím, že se jedná o free-to-play titul. Určitě nadchne celkovou propracovaností jak herního světa a postav, tak i dostupnou technikou, která pomáhá v bojích jak na zemi, tak i ve vzduchu. Lze tak využívat čtyřkolky, lehké tanky, ale také obrněné velké tanky se silnou palebnou silou. Stejně tak lze ale útočit i z paluby velkého bombardéru, vzdušného plavidla sloužícího k přepravě, nebo z kokpitu stíhačky. To vše samozřejmě přináší i bohaté možnosti toho, jak zneškodnit protivníka a bohaté možnosti toho, jakou strategii útoku, ale stejně tak i strategii obrany zvolit, aby byla hra dotažena do úspěšného, tedy vítězného cíle.

Upozornění!
Pro hraní této hry je nutná registrace herního účtu, stažení a instalace na pevný disk vašeho PC. Před stažením hry doporučuji zkontrolovat systémové požadavky a volné místo na pevném disku.

HW / systémové požadavky:

OS: Windows XP
Processor: Intel Core 2 Duo E6850 or higher / AMD Phenom II X2 or higher
Memory: 4 GB RAM
Graphics: nVidia GeForce 8600 series or higher / AMD or ATI 4850 series or higher
DirectX: 9.0
Hard Drive: 15 GB HD space

Wallpapers / screenshots

PlanetSide 2 Wallpaper 1 PlanetSide 2 Wallpaper 2 PlanetSide 2 Wallpaper 3

Gameplay video